Kalıcı makyajın ne kadar kaldığı yapılan kişinin cilt yapısına ve yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Hepimiz oldukça hızlı bir tempoda yaşıyoruz. Özellikle de çalışan kadınların hayatı 24 saate sığmayacak kadar yoğun geçiyor. Ev, çocuklar ve iş dengesini kurmakta zorlanan kadınlar için bu listeye bir de makyaj ekleniyor. Makyaj kadınların günlük rutinlerinin önemli bir parçası ve bu noktada imdada kalıcı makyaj yetişiyor. Kalıcı makyaj; makyaj cihazı ve organik boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen renklendirme işlemidir. Yoğun tempolu bir hayatınız varsa ya da makyaja ayıracak vaktiniz yoksa kalıcı makyaj size oldukça yardımcı olacaktır. Şimdi en sık sorulan soruları cevaplayalım.

Kalıcı dudak makyajı ne kadar kalır?

Dudak kontürünün uygulanması, kısmen de olsa dövme yapımı ile benzerlik gösterir. Ancak, dövmeden ayrılan en önemli kısmı, cilt derisinde dövmede olduğu kadar derine inilmemesidir. Dudak kontürü zaman içinde ciltten silinir ve dövme gibi ömür boyunca kalıcılık sağlamaz. Cilt üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Silinme süreci ise kişinin ciidine ve dudak bakımına göre farklılık gösterir. Uygulama sürecinin ilk aşamasında, dudak kontürü yaptıracak kişi ile birlikte seçilecek renk kararlaştırılır. Bu noktada cilt alt tonuna uygun ve doğala yakın bir renk seçimi etkili ve doğru bir karar olacaktır. Sonrasında ise yüze en uygun dudak çerçevesi belirlenir. Dudak hattı çizildikten sonra dudak içi renklendirme işlemine başlanır. Bu işlemin kalıcılığı ise 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir. Son aşama olarak ‘Liplight’ uygulaması yapılır ve daha aydınlık, güzel bir görüntü verilir. Kalıcı dudak makyajı fiyatı yapılacak uygulamanın niteliğine göre değişiklik gösterir.

Kalıcı kaş ne kadar dayanır?

Kaş bölgesinde yapılan işlemler ortalama 1 yıl kalmaktadır. Kaş bölgesinde yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, işlemin hangi teknikle yapıldığına bağlı olarak değişiyor. Kıl tekniği mi, dolgu tekniği mi yoksa ikisinin ortası pudralama tekniği mi kullanıldığı önemli. Kıl tekniğinde deriye daha az pigment bırakılırken, pudralama tekniğinde biraz daha fazla ve dolgu tekniğinde daha da fazla pigment deri altına uygulanmaktadır. Bu pigment miktarının yoğunluğu da tabi ki kalıcılık süresini doğrudan etkilemektedir. Kısaca ne kadar az pigment deri altına işlenirse, kalıcılık süresi de o kadar az olacaktır. Kullanılan tekniğin haricinde, kalıcılık süresini etkileyen başka faktörler de var.

  1. Kaş kontür işlemi microblading ile mi yoksa mikropigmentasyon işlemi ile mi yapıldı? Kalıcı makyajda microblading daha kısa mikropigmentasyon daha uzun süreli kalıcı diyebiliriz. Ancak kuru ve genç ciltlerde microblading uygulaması doğru pigmentlerle doğru şekilde yapıldığında kalıcılığı mikropigmentasyon tekniği kadar uzun süreli olabilmektedir
  2. Kalıcı kaş işlemi; koyu tonlarda mı yoksa açık tonlarda mı? Genellikle koyu renklerin solarak silinmesi, açık tonlara göre daha uzun zaman alır.
  3. Uygulama yapılacak kişinin cilt yaşı ve cilt yapısı; Kuru cilt mi, yağlı cilt mi yoksa karma cilt mi? Kalıcı makyajın kalıcılık süresinde kuru ciltler daha şanslı diyebiliriz. Ancak yağlı ciltlerde de doğru renk ve doğru teknik uygulandığında aynı başarı elde edilecektir.
Dudak Köntür Görsel

Kalıcı makyaj ne kadar sürer

Kalıcı Makyajın ne kadar süreceği yapılan kişinin cilt yapısına ve yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Kalıcı dudak kontürü uygulaması ortalama 2,5 saat sürer. Uygulama genellikle 2 seansta başarılı sonuç verir. Her bölgeye göre kalıcı makyaj süresi değişmekle birlikte oratlama 1-2 saat arası diyebiliriz.

Kalıcı dudak makyajı ne kadar sürer?

Dudak hatları, geçen zaman içerisinde belirginliğini kaybedebilir, şekli deforme olabilir veya rengini yitirebilir. Dudak kontürü ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Dudak hattına şekil kazandırarak çok daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontürü işlemi, cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik bir uygulamadır. Kalıcı dudak makyajı uygulaması yaklaşık iki saat sürer.

Kalıcı kaş makyajı ne kadar sürer?

Kalıcı kaş makyajının da ne kadar süreceği yine kişinin cilt yapısına ve rengine göre değişiklik gösterecektir. Ancak kaş kontür uygulamasında da işlemin süresi 1-2 saat arasında olacaktır. Yine iki seans gerekecektir.


İlgilenebileceğiniz Diğer Sayfalar: