Kirpik Laminasyon

Kirpikler, bakışlara anlam kazandıran en önemli unsurların başında gelir. Kıvrık kirpikler gözlerin etkileyiciliğini artırır. Bu nedenle de genelde kadınlar kirpiklerini kıvırmak ister ancak kirpik kıvırma makinası ile her gün kıvrılan kirpikler zamanla yıpranır ve dökülebilir. Kirpikleri kıvırmanın ve hacimli göstermenin çok daha etkili yöntemi kirpik laminasyon işlemidir.

Kirpik Laminasyon nedir?

Kirpik laminasyonu, kirpikleri kaldırmayı ve şekillendirmeyi sağlayan kozmetik bir uygulamadır. İşlem sırasında kişinin kendi kirpiklerine herhangi bir ekleme yapılmaz. Bu uygulamada kirpiklerin sıklaştırılması için keratin, protein ve vitamin destekleri kullanılır.

Kirpik laminasyon nasıl yapılır?

Kirpik laminasyon işlemi, kirpiklere özel bir solüsyon kullanarak yapılır. Bu nedenle işleme başlamadan önce, solüsyonların tüm kirpiklere eşit bir şekilde nüfuz etmesini sağlamak için göz makyajı tamamen temizlenir. Temizleme aşamasının ardından kirpiklere silikon kalıplar yerleştirilir. Sonrasında uzmanımız tarafından, kirpiklere solüsyonu uygulanır ve belirli bir süre bekledikten sonra kirpikler kıvrılarak istenilen şekil verilir.

Laminasyon işleminin bir sonraki aşamasında kirpiklere özel serumlar ve sabitleyici uygulanır. Ardından keratin bakımı yapılarak kirpiklerin daha sağlıklı ve parlak görünmesi sağlanır. Eğer isteniyorsa bir sonraki aşamada pigment uygulamasıyla kirpikler renklendirilebilir. Son aşamada ise kıl kökleri vitamin desteğiyle güçlendirilir ve işlem sonlandırılır.

Bu işlem, kirpiklerin daha belirgin ve göz alıcı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur ve maskara ya da takma kirpik gibi uygulamalara zaman ayırmanıza gerek kalmaz.

Kirpik Laminasyonu ve Kirpik Lifting arasındaki Farklar

Kirpik lifting ve kirpik laminasyonu genellikle birbirlerinin yerine kullanılıyor. Ancak iki güzellik uygulaması arasında bazı temel farklar vardır. Lifting’i, sadece aşağı dönük kirpikleri kaldırma ve kıvırma işlemi olarak tanımlayabiliriz.

Özellikle düz yapılı kirpiklere uygulanan bu işlem, kirpik keratin bakımı olarak da bilinir. Uygulama ortalama 45 dakika sürer ve bu güzellik uygulamasında sadece kirpiklerin kıvrılması hedeflenir.

Laminasyon ise kelime olarak “koruma” anlamına gelir ve kirpiklere yapılan vitamin ve protein bakımı sayesinde kıl yüzeyi dış etkenlere karşı korunur. Dolayısıyla işlemden sonra kirpikler hem kıvrımlı hem de daha dolgun ve hacimli görünür.

Peki, kirpik laminasyon kimlere yapılır?

Kirpik laminasyon, düz ve kıvrımsız kirpiklere sahip olanlar için idealdir. Ayrıca, kirpiklerini daha dolgun ve çekici hale getirmek isteyenler için de kirpik laminasyonu etkili bir yöntemdir.

Kirpik laminasyon kimlere yapılmaz?

Kirpik laminasyon, bazı durumlarda uygun olmayabilir. Cilt rahatsızlıkları, alerjik reaksiyonlar veya göz bölgesinde yara ve enfeksiyonlar olan kişiler için bu yöntem önerilmez.

Kirpik laminasyon ne kadar kalıcıdır?

Kirpik laminasyon sonuçları genellikle 6-8 hafta arasında kalıcıdır, hatta 12 haftaya kadar uzayabilir. Ancak, sonuçların kalıcılığı, cilt tipine, yaşam tarzına ve bakım rutinine bağlı olarak değişebilir. Düzenli bakım ve uygun cilt bakımı, kirpik laminasyonu sonuçlarının daha uzun süreli olmasına yardımcı olabilir.

Kirpik Laminasyonu Kirpikleri Döker Mi? 

Kirpik laminasyonu sağlıksız ve zayıflamış kirpikleri canlandırmak için en güvenilir yöntemlerden biridir. Uygulama sırasında ya da sonrasında kirpikler dökülmez. Aksine vitamin ve bakım yağları, kirpiklerin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Kampanyalardan Haberdar olmak İçin şimdi kaydol