Dudak Kontür

Dudak Kontürü Nedir?

Dudak Kontürü, kontür makyaj cihazları ve bitkisel boyalarla gerçekleştirilen bir “renklendirme” işlemidir. Yoğun tempolu bir işe sahipseniz, makyaja ayıracak vaktiniz yoksa “dudak kontürü” size kolaylık sağlar. Dudak çevresi zamanla belirginliğini kaybedip şekli deforme olabilir yada rengini yitirebilir. Bu uygulama ile tüm bu sorunlar ortadan kalkar. Dudak hattına şekil kazandırarak daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontürü, tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla cildin 0,3-0,5 milimetre altına, organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik bir uygulamadır.

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Dudak kontürü uygulaması kısmen de olsa dövme yapımıyla benzerlik gösterir. Dövmeden ayrılan kısmı, cilt derisinde fazla derine inilmemesidir. Dudak kontür zamanla ciltten silinir, dövme gibi ömür boyukalmaz. Nedeni ise cilt içerisindeki hücrelerin boyalar ile savaşarak parçalara ayrılmasıdır.

Bu durum cilt üzerinde hiçbir olumsuz etki yaratmaz; sadece kontürün zamanla silinmesine yol açar. Silinme süreci ise kişinin cilt tipive dudak bakımına göre değişir. Uygulanışına gelince; ilk etapta dudak kontürü yaptıracak kişi renge karar verir.Bu noktada cilt alt tonuna uygun ve doğala yakın bir renk en doğru karar olacaktır. Sonrasında yüze en uygun dudak çerçevesi belirlenir. Dudak hattı çizildikten sonra dudak içi renklendirme işlemi yapılır. Yaklaşık iki saat süren bu işlemin kalıcılığı 3-5 yıl arasında değişir. Son aşamada ise “liplight” uygulaması yapılır ve daha aydınlık bir görüntü verilir.

Dudak Kontür İşlemini Kimler Tercih Edebilir?

  • Yoğun iş temposuna sahip olanlar,
  • Günlük işlerin fazlalığından makyaja fırsat bulamayanlar,
  • Dudaklarında simetri bozukluğu olanlar,
  • Zamanla dudağında renk kayıpları yaşayanlar rahatlıkla dudak kontürü ile kusursuz dudaklara kavuşabilirler.

Dudak Kontür Ağrılı Bir İşlem Midir?

Dudak kontür öncesinde anestezik krem ile işlem yapılacak alan uyuşturulur. Anestezik kremler kişinin hissettiği acıyı minimum düzeye indirir. Bu sayede işlem oldukça rahat geçer.

Dudak Kontür Zararlı Bir İşlem Midir?

Dudak kontür işleminin herhangi bir zararı yoktur. Ancak dudaklar oldukça hassas bir bölgedir. Bu nedenle uygulama uzman kişiler tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

 

Kampanyalardan Haberdar olmak İçin şimdi kaydol

Türkçe