Kaş Pudralama

Kaş Pudralama Nedir?

Kaş Pudralama, kaşlara doğal ve yumuşak bir görünüm kazandırmak için yapılan yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır. ‘Pudralama’ veya diğer adıyla ‘Gölgeleme’ tekniğinde kaşlara bir tür far efekti verilir. Renkler biraz flu ve geçişlidir. Kaşları seyrek olan ve kaşlarını sürekli kalemle boyama ihtiyacı duyan ama aynı zamanda doğal bir görünüm isteyen kişiler için uygundur.

Kaş Pudralama Nasıl Yapılır?

Kaşta Pudralama Tekniği; bitkisel boyalardan oluşan kalıcı makyaj boyası kullanılarak mikro iğneler yardımıyla derinin en üst tabakası epidermise uygulanan bir işlemdir. Özel bir cihaz kullanılarak yapılır. İşlem öncesinde kaşlar yüz ölçülerine ve istenen şekle göre tasarlanır. Daha sonra işlemin rahat ve acısız olması için anestezik bir krem uygulanır. Kalıcı makyaj boyası ve mikro iğneler yardımıyla kaşlar şekillendirilir.

Kaş Pudralama Kimlere Yapılır?

Kaş Pudralama, doğal ve belirgin olmayan kaş görünümü isteyen kişiler için idealdir. Ayrıca yağlı ve hassas ciltlere sahip olanlar için de uygundur.

Microblading mi, Kaş Pudralama mı?

Öncelikle yüzün ifadesinde çok etkili rol oynayan kaşlara yapılan uygulamalarda, uzmanların öneri ve yönlendirmelerine önem vermek gerekiyor. Uzmanlarca cildi kuru ya da normal olan kişilerde microblading uygulamasının daha kalıcı olduğu biliniyor. Cildin epidermis katmanında kuru cilt, boyayı daha iyi alıyor ve muhafaza ediyor. Doğru teknik ve baskıyla uygulama yapıldığında kıl atışlarında dağılma olmuyor. Ayrıca kaşta yer yer dökülmeler ve dolayısıyla boşluklar varsa, tercih yine microblading işleminden yana. Fakat yağlı ve karma cilde sahip olanlar bu konuda kuru ciltler kadar şanslı değiller. Sebebini ise çok net olarak şu şekilde ifade edebiliriz. Nasıl ki makyajı yağlı ve karma ciltlere sabitlemek zor işe bu işlemi de sabitlemek zor. Cildimizin salgıladıkları, epidermise kadar gelerek boya ile etkileşime geçer ve boyanın ciltten atılmasını hızlandırır. Microblading’de kalıcı makyaja göre daha üst tabakada çalışıldığı için kalıcılığı pudralamaya göre daha azdır. Cildi yağlı ve karma olan kişilere genellikle önerilen uygulama ‘Pudralama’ olmaktadır.

Özetle uzmanlar tarafından önerilen; size ne yakışacağının yanı sıra hangi uygulamayı uzun vadede ve sağlıklı formda taşıyacağınızdan yana olacaktır. Kuru ve normal ciltlerde microblading uygulaması, yağlı ve karma ciltlere ise pudralama daha doğru seçimdir.

Kaş Pudralama Kimlere Yapılmaz?

Kaş Pudralama, hamile kadınlar, cilt hastalığı olanlar ve alerjik reaksiyonlara yatkın olanlar gibi bazı durumlarda kontrendike olabilir. Bu nedenle, işlem öncesi uzmana danışmak önemlidir.

Kaş Pudralama İşlemi Ne Zaman Doğallaşır?

İşlem sonrası yoğun görünen kaşlarınız 3 ila 5 gün sonra pigment boyanın yarısını atar. Deri iyileştikçe renk doğallaşır ve tam olarak 1 ay sonra ton oturur.

Kaş Pudralama Ne Kadar Kalıcı?

Kaş Pudralama uygulaması, cilt tipine, bakıma ve güneşe maruz kalma süresine bağlı olarak 1 ila 3 yıl arasında kalıcılığını korur. Özellikle iyileşme sürecinde uygun bakımı yapmak ve güneşten korunmak, sonuçların kalıcılığını artırır.

Eğer siz de pudralama uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak veya randevu oluşturmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız, sizin için en uygun pudralama stili ve rengini belirlemeye, doğal ve güzel kaşlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Kampanyalardan Haberdar olmak İçin şimdi kaydol