Dudak kontür, etkileyici dudaklar için kontür makyaj cihazı ve organik boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen renklendirme işlemidir. Yoğun tempolu bir hayatınız varsa ya da makyaja ayıracak vaktiniz yoksa dudak kontür size oldukça yardımcı olur. Dudak hatları, geçen zaman içerisinde belirginliğini kaybedebilir, şekli deforme olabilir veya rengini yitirebilir. Dudak kontür ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Dudak hattına şekil kazandırarak çok daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontür işlemi, cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik bir uygulamadır.

Dudak kontür uygulaması nasıl yapılır?

Dudak kontürünün uygulanması, kısmen de olsa dövme yapımı ile benzerlik gösterir. Ancak, dövmeden ayrılan en önemli kısmı, cilt derisinde dövmede olduğu kadar derine inilmemesidir. Dudak kontür zaman içinde ciltten silinir ve dövme gibi ömür boyunca kalıcılık sağlamaz. Cilt üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Silinme süreci ise kişinin ciidine ve dudak bakımına göre farklılık gösterir. Uygulama sürecinin ilk aşamasında, dudak kontür yaptıracak kişi ile birlikte seçilecek renk kararlaştırılır. Bu noktada cilt alt tonuna uygun ve doğala yakın bir renk seçimi etkili ve doğru bir karar olacaktır. Sonrasında ise yüze en uygun dudak çerçevesi belirlenir. Dudak hattı çizildikten sonra dudak içi renklendirme işlemine başlanır. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu işlemin kalıcılığı ise 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir. Son aşama olarak ‘Liplight’ uygulaması yapılır ve daha aydınlık, güzel  bir görüntü verilir.

Dudak kontür İşlemini kimler tercih edebilir?

Dudak kontür oldukça sık tercih edilen, kullanışlı bir uygulamadır.

  • Yoğun bir iş ve hayat temposuna sahip olanlar,
  • Günlük işlerin fazlalığından makyaja fırsat bulamayanlar,
  • Dudaklarında simetri bozukluğu olanlar,
  • Zamanla dudağında renk kayıpları yaşayanlar rahatlıkla dudak kontür ile daha dolgun görünen etkileyici dudaklara kavuşabilirler.

Ağrılı bir İşlem midir?

Dudak kontür öncesinde, dudaklara anestezik krem uygulanır.  Anestezik kremler kişinin hissettiği acıyı minimum düzeye indirir. Bu sayede işlem oldukça rahat bir şekilde yapılır.

Zararlı bir İşlem midir?

Dudak kontür işleminin herhangi bir zararı yoktur. Ancak dudaklar oldukça hassas bir yapıdadır ve bu nedenle uzman kişiler tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak uygulanmalıdır.


İlgilenebileceğiniz Diğer Sayfalar: