Gözler ve bakışlar yüz ifadesinin odak noktasıdır. Bazen tek bir bakış yüzlerce kelimenin anlamını taşır. Bu durumda kaşlar da her zaman baş rolde tabi. Kaşlar, gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarır ve ifadenizi baştan aşağı yeniler. Eğer azalmış ve şeklini kaybetmiş kaşlara sahipseniz bu eksiklikler güzelliğinize gölge düşürebilir ancak çözümü çok kolay.

Kaş kontür işlemiyle etkileyici kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş kontür, profesyonel ellerde yapıldığı zaman burun, göz, dudak gibi yüz hatlarınızın daha  orantılı görünmesini de sağlar. Kaş şeklinin oldukça önemli bir konu olduğu açıktır fakat atlanmaması gereken ve en az kaş şekli kadar önemli bir konu da kaşların rengidir.

Etkileyici bakışların yolu doğru kaş şekli ve renginden geçer

Eğer doğuştan seyrek, çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülmüş ya da yanlış kaş alımı sonucu küsmüş kaşlarınız varsa kozmetik ürünlerle kaşlarınızı doldurmak yerine daha kalıcı bir çözüm sizi rahatlatacaktır. Bu noktada sizin için doğru çözüm kaş kontür işlemidir.

Kaş kontürü yaptıracak kişinin dikkat etmesi gereken 4 önemli adım vardır. Bunlar;

  • Kaş kontürü yaptırılacak güzellik merkezini ve uzmanı seçmek,
  • Doğru kaş tasarımı,
  • Doğru kaş rengi.

İyi bir merkez, uzman bir ekip ve etkili sonuçlar

Eğer kaş kontür yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka iyi bir araştırma yapmalı, profesyonel, hijyenik, doğru ekipman kullanılan, uzman bir ekibe sahip merkezlerden destek almalısınız. Bu nedenle yaptıracağınız her işlem için detaylı bilgi sahibi olmalısınız.

Doğru kaş şekli, altın orandan geçiyor

İkinci önemli adım, doğru kaş formunu belirlemek. Kaşlar altın oranı oluşturmadaki en önemli etkenlerden biridir. Kaşların yüzdeki tüm noktalarla uyum içinde olmasını sağlamak için kaşlar parametrik değerler ile ölçülür ve yüz için en uygun kaş şekli belirlenir. Yüzünüze en uygun kaş şekli belirlenirken, beklentileriniz de göz önünde bulundurulur.

En güzeli doğal görünümlü kaşlar

Kaş kontür işleminde yaşanan en büyük olumsuzluklardan birisi çok koyu kaşlar ile oldukça abartılı bir görünüşe sahip olmaktır. Kaş kontüründe zaman zaman yaşanan bu olumsuzluğun en önemli nedeni ise doğru kaş renginin seçilememesinden kaynaklanıyor. Kaş kontüründe doğal sonuçları yakalayabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunlar;

  • Cilt alt tonu,
  • Ten rengi,
  • Saç rengi,
  • Göz rengi.

Alanında uzman bir kişi kaş kontürü yaparken tüm bu unsurları göz önünde bulundurur. Aksi takdirde doğal olmayan sonuçların ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Doğru renk İle etkileyici bakışlara sahip olun

Kaş kontüründe renk seçimi yapmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak doğal kaşlarınıza en yakın tonu seçmek, istediğiniz sonucu elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; esmerseniz kaş renginizin saçınızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Tersi bir durum yüzünüzü daha solgun ve cansız gösterecektir. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz doğallığa olabildiğine yaklaşmalısınız. Çünkü açık tenlerde renk uyumsuzluğu hem yapay hem de güzel olmayan görüntülere neden olabiliyor.

Gilya Güzellik Merkezi, son derece profesyonel ekibi ve ekipmanları ile hijyenik bir ortamda işlemlerinizi gerçekleştirir. Etkileyici sonuçları güvenle sunar…


İlgilenebileceğiniz diğer sayfalar: