Bölgesel zayıflama söz konusu olduğu zaman birçok bilgiyle karşılaşıyoruz. Doğru ve güvenilir yöntemi bulmak da her zaman kolay olmuyor.

Elbette hepimiz sağlıklı olmak ve güzel görünmek istiyoruz. Ancak ideal kilonuzda olsanız dahi yapısal olarak bazı bölgelerde inatçı yağ birikmeleri olabiliyor.

Kadınlarda genel olarak karın, bel çevresi ve basen bölgesinde depolanırken, erkeklerde göbek, yan bel çevresi ve göğüs bölgesinde depolanıyor. Hem sağlık hem de estetik açıdan olumsuzluk yaratan bu duruma bir dur demek gerekiyor. Bölgesel zayıflamadaki amaç kilo vermenin yanı sıra mümkün olan en hızlı şekilde bölgesel fazlalıklardan kurtulmaktır. Tabi söz konusu bölgelerde biriken yağlardan sadece kilo vererek ve spor yaparak kurtulamadığımız için, o bölgelere özel bazı işlem ve uygulamalarla incelme sağlıyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen bireylere etkili sonuçlar sunan tekniklerdir, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılırlar. Biz bu yazıda ameliyatsız olan yöntemlerin üzerinde duracağız. Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeden herkes bu yöntemlerden rahatlıkla faydalanabilir. Estetik bir görüntüye kavuşma isteğinin yanı sıra, daha sağlıklı bir vücut için de fazla kilolarınızdan kurtulmanız önemlidir. Ancak çeşitli diyet programları ve egzersizlere rağmen kilo verseniz de belirli bölgelerinizdeki fazlalıklar gitmeyebilir. Bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

1-)Soğuk Lipoliz:

Soğuk lipoliz uygulamasında bölgedeki yağlar vakumlu başlıkları olan özel bir cihaz yardımıyla yakalanarak kontrollü bir şekilde soğutulur. Bu soğutma işleminde sıcaklık -3 ila -10 dereceye kadar düşürülmektedir. Donarak kristalize olan yağlar parçalanır ve vücuttan daha kolay atılabilir hale gelir. Merkezimizde soğuk lipoliz uygulanmamaktadır.

2-)Radyofrekans Uygulamaları:

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan radyo frekans uygulamasında cihaz ile bölgeye radyo dalgaları yayılır. Bu dalgalar su moleküllerini ve iyonları harekete geçirerek ısıyı artırır. Isı artışına bağlı olarak da yağlar eriyerek vücuttan ter, idrar ve solunum yoluyla atılmaktadır.Uygulama bölgesel zayıflamanın yanında sıkılaşma, toparlama ve hücre yenilemesiyle ciltte gençleşme sağlamaktadır.

3-)Elektriksel Kas Uyarımı (EMS):

Elektriksel kas uyarımın kullanılma amacı kasların daha hızlı etkileşime geçmesini sağlamaktır. Fiziksel olarak yapılacak antrenmanlar yerine elektriksel kas uyarımı uygulanan kasın daha hızlı ve daha kuvvetli bir geri dönüş yaptığı görülmektedir. Belli aralıklar ile küçük veya orta elektrik akımlarının kaslara iletilmesinden doğan etkileşimdir. Fiziksel olarak yapılan antrenmanlarda harekete geçirilemeyen kaslar verilen elektrik akımları ile harekete geçebilmektedir. Elektrik sinyallerinin vücuda bir zararı bulunmamaktadır. Öyle ki kaslara elektrik erilme işlemi 1950 yıllarından beri fizik tedavi alanında kullanılan bir yöntemdir. Hem zaman kazandırmak açısından hem de kas grubunu tam gücünü ortaya çıkartmak için kullanılmaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleriyle, bölgesel incelmenin yanı sıra sıkılaşma ve toparlanma da sağlanmaktadır. Ayrıca bacaklarda, estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşturan selülit tedavisi içinde kullanılmakta ve başarılı sonuçlar verebilmektedir. Uygulamalar her ne kadar risksiz olsa da hamileler, kalp hastalığı olanlar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Bölgesel zayıflama yöntemleri, oldukça etkili olmakta ancak kalıcılığı kişiye bağlı olarak değişebilmektedir. Eğer kişi beslenmesine dikkat eder ve hareketli bir yaşam sürerse, vücutta tekrar yağ depolanması olmaz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Bölgesel zayıflama cihazları kullanım amaçları ve kullanım alanlarına göre farklı teknolojilere sahiptir. Uzmanlarımız, kişinin ihtiyacına göre en uygun yöntemi belirler.

1-)Shape Smart

İhtiyaç duyulan bölgede;

 • vakum etkisiyle cildin sıkılaştırılması,
 • radyofrekans ile yağ hücrelerinin küçültülmesi ve
 • kızılötesi ışınlarla cilt dokusunun toparlanmasını sağlar.
 • Shape Smart teknolojisi beraberinde 5 farklı sistemi barındıran hızlı ve etkili çözüm sunan bir cihazdır.

Shape Smart’ın kullanım amaçları;

 • Vücut şekillendirme
 • Bölgesel zayıflama
 • Selülit giderimi
 • Cilt yapısını sıkılaştırma ve iyileştirmedir.

İşlem sırası da şu şekildedir;

 • Vakum
 • Bipolar RF
 • NR
 • IR
 • Mekanik silindirlerin sinerjik kullanımı

Shape Smart Uygulama Bölgeleri

 • Basen
 • Karın
 • Kalça
 • Uyluk
 • Kol

2-)Shape Royal

Etkisi kanıtlanmış, farklı teknolojileri üzerinde barındıran Shape Royal cihazıyla kas kütlesinin artırılmasını sağlamak mümkündür. Vücut şekillendirme cihazlarının hepsi yağ azaltmaya ya da cildi toparlayıp sıkılaştırmaya yöneliktir. Fazlalıklarınız az ise daha fit olmak, karnınızı ve kalçanızı şekillendirip daha iyi görünmesini sağlamak için Shape Royal’i tercih edebilirsiniz. Vücudumuzun üçte biri kasdan oluşuyor ve mükemmel vücuda kavuşmak için kas yapmak önemli. 

Shape Royal cihazı vücudunuzda ki kas oranını artırıp yağ oranını düşürmeyi hedeflemektedir. Cihaz özellikle;    

 • Göbek,
 • Bacak,
 • Basen gibi bölgelerde yüksek yoğunluk odaklı elektromanyetik dalga ile kaslardaki sinirleri uyarır. Kaslar çalıştıkça enerji ihtiyacı çevre yağlardan karşılanmaya başlar. Bu şekilde, vücut yağ yakarken kas miktarının artışı söz konusu olur.

3-) G7 Cihazı

G7 Cihazıyla, yağların yakımı kolaylaşmakta ve genel olarak bölgesel incelme ile birlikte sıkılaşma ve toparlanma olmaktadır. Uzmanlarımız tarafından gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra hangi bölgesel zayıflama cihazlarının kullanılacağı ve kaç seans süreceği belirlenmektedir.

4-)Lenf Drenaj Cihazı

Lenf drenaj cihazının işlevi; vücutta bulunan ve hücreleri besleyen renksiz sıvının dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olmaktır. Böylece boşalan yağ hücresilerinin bulunduğu bölgelerde düzelme ve sıkılaşma sağlar. Aynı zamanda lenf sıvısının vücutta sağlıklı bir şekilde dolaşımını sağlar. Yazın sıcak ortamı vücudumuzda ödem oluşturur. Lenf Drenaj ile vücuttaki ödeme veda edebilirsiniz.