G7 masajı, vücuda yoğun titreşimler vererek, fazla yağın ve ödemin atılımını sağlamaya yardımcı olan etkili bir masaj yöntemidir. Özellikle vücutta biriken laktik asit atılımını sağlayarak, yorgunluğu ortadan kaldırır. Genellikle bölgesel incelme için tercih edilen bu yöntem, kan akış hızını arttırmaya ve bölgede biriken yağın yakımına yardımcı olur. Cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkların azaltılmasını sağlar.

G7 Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Uygulama, vücudun her bölgesine yapılabilmektedir. Ancak daha çok kalça, bacak ve karın gibi bölgelerde, selülit görünümünün düzeltilmesi için kullanılır. G7 masajı aynı zamanda bel, kalça, basen ve kol bölgelerinde de uygulanabilir. Bu bölgelerde uygulandığı zaman ortaya son derece sıkı bir cilt yapısı çıkar.

G7 masajının uygulanacağı seans sayısı, masajın gerek duyulduğu bölgeye, kişinin sahip olmak istediği vücut formuna ve vücudunun özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Seanslar, ortalama 20-25 dakika kadar sürer. Genellikle haftada iki seans şeklinde uygulanır. Bu şekilde uygulama yapıldığı zaman kısa süre içinde istenilen sonuç elde edilir. Ayrıca, vücut enerjisini dengeleme, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olma gibi yararları da mevcuttur. Karın bölgesine mekanik masaj yapılmaz İnterferans akım ile kas çalıştırılarak masaj yapılır.

G7 Masajı Faydaları Nelerdir? 

G7 masajının birçok avantajı bulunmaktadır ancak bu uygulamanın avantajlarından faydalanmak için seanslara düzenli bir şekilde gidilmesi gerekir. G7 masajının avantajlarını kısaca özetlersek;

  • Vücutta yağ yakımı sağlar ve istenilen bölgedeki mevcut yağlanmaları yok eder.
  • Bölgesel şekilde incelmeyi sağlar.
  • Vücutta, özellikle de kalça ve bacaklardaki selülit görünümünü giderici etkileri vardır.
  • Cildi büyük oranda toparlar ve vücuda esneklik kazandırır.
  • Düzenli uygulandığında, kısa süre içinde sıkılaşma sağlar.
  • Bölgesel olarak dolaşımı rahatlatır, hem kas hem de eklem ağrılarının gidelirmesinde yardımcı etkisi vardır.
  • Vücutta birikmiş olan toksin maddelerin ve ödemin kısa sürede atılmasına yardımcı olur.
  • Bedende büyük oranda rahatlama sağlar.

G7 Masajı ile Bölgesel İncelme

G7 masajı, genel olarak bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırmayı hedef alır. G7 masaj aleti aracılığıyla incelme hedeflenen bölgelere hızlı titreşimler uygulanır. Bu sayede de ortaya etkileyici sonuçlar çıkar. İstese de bölgesel fazlalıklardan bir türlü kurtulamayan ve istediği vücut şekline sahip olamayan birçok kişi bu masaj yöntemi ile arzu ettiği vücut yapısına ulaşabilir. Büyük oranda itme gücüne sahip olan G7 masaj aleti, popo ve bacak gibi belirlenmiş bölgelerde kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda spazm ve selülit tedavilerinde de büyük başarılar ortaya koyar.

G5 ve G7 Arasındaki Farklar Nelerdir?

Klasik G5 cihazları karın bölgesinde mekanik masaj sonucunda bağırsak düğümlenmesi vb. hasarlara sebebiyet verebilir. Yeni nesil G7 Cihazı ile karın bölgesine uygulanan interferenz akım sayesinde (5 Hz frekans), el masajı hissi verir ve herhangi bir risk oluşturmaz.