G5 Masajı, selülit ve bölgesel zayıflama amaçlı olarak yapılan masajların başında gelmektedir. Özellikle selülit ile mücadele için yapılmakta olan G5 masajı oldukça etkilidir. Bu masaj nasıl ve kimlere uygulanır, kimlere yapılmaz? İşte, G5 masajı hakkında en sık gelen soruları sizler için cevaplayacağız.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

Selülit görünümlerinin azaltılması için yapılan masajlara G5 masajı adı verilmektedir. Aynı zamanda bölgesel sıkılaşma için de bu masaj oldukça etkilidir. G5 masajının tercih edilmesinin ana nedeni kısa zamanda selülit görünümünü azaltmasıdır. Bu bağlamda profesyonel olarak uygulanan G5 masajı, özel bir ritmik hareket uygulayan masaj cihazı ile yapılmaktadır. Hızlı titreşimler sayesinde gerginlik kazanılması sağlanmaktadır. Bölgesel zayıflama konusunda da etkili olan bu yöntem aynı zamanda kaslara birikmekte olan ödem ve asitlerin atılmasını da sağlamaktadır. G5 masajının kan akışını hızlandırma gibi bir yararı da bulunmaktadır. Bu masaj vücuda göre 20 ile 25 dakika süren seanslar ile yapılır. 15 seansa kadar yapılabilir. Aynı zamanda vücudun her bölgesine uygulanabilen bir masajdır.

G5 Ile G7 Masajı Arasındaki Fark Nedir?

Klasik G5 cihazı, karın bölgesine uygulandığında, bazı sorunlara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla karın bölgesine uygulanması gerekiyorsa G7 cihazını öneriyoruz. Yeni nesil G7 MAS-DYN Cihazı, karın bölgesine interferenz akım verilerek uygulanır. G7 Masajı, 5 Hz frekans ile yapılarak el masajı hissi verir ve her hangi bir risk oluşturmaz.

G5 Masajı Ve G7 Masajı Kimlere Yapılamaz?

Öncelikle G5 ve G7 masajı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Varis sorunu olanların bu masajı yaptırmamasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca bilinçsizce yapılan masajlar, bazen kaslarda gözle görülen morarmalara neden olabilir. Böyle sıkıntılı bir durumla karşılaşmamak için alanında uzman kişilerin seçilmesi ve iyi araştırma yapılması önemlidir.


İlgilenebileceğiniz Diğer Sayfalar: