Altın İğne (İğneli Radyofrekans)

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) Nedir?

RF enerjisi kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarının ısıtılarak cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını ve dolgun bir görünüm almasını sağlar. 

Altın İğne Ne İşe Yarıyor?

Altın iğne, yani fraksiyonel radyo frekans uygulaması, etkili bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme yöntemidir. Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olur.

İğneli Radyofrekans Kullanım Alanları

  • Sivilce izleri ve lekeleri
  • Gözenek sıkılaştırma
  • İnce çizgiler
  • Cilt yenileme
  • Gözaltı torbaları
  • Göz kapağı düşüklüğü
  • Boyun çizgileri ve sarkmaları
  • El gençleştirme
  • Çatlak tedavisi (Karın, kol, bacak, kalça ve göğüs)
  • Yara, yanık ve su çiçeği izleri

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması öncesinde cilt derinlemesine temizlenir ve anestezik kremle işleme hazır hale getirilir. İncecik altın iğneler cilt yüzeyine mikro kanallar açar. Böylece yüksek frekanslı radyo dalgaları cilt altı dokularına etkili bir şekilde iletilerek işlem tamamlanır.

Kaç Seans Gereklidir?

Danışanlarımızın durumuna göre değişmekle beraber 2 ile 6 seans arasında olabilir.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Uygulamadan sonraki ilk günlerden itibaren altın iğnenin etkileri hissedilir. Ortalama iki hafta sonra faydaları görülür ve 1 ay içinde maksimum seviyeye ulaşır. 3 aya kadar da iyileşme devam eder.

Altın İğne Hangi Cilt Sorunlarında Etkilidir?

Özellikle sarkma ve cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan altın iğne, anti-aging koruma sağlamada çok etkilidir. Leke, akne ve yara izi gibi cilt sorunlarının çözümünde kullanılır. Soluk ten, matlaşmış cilt rengi gibi yaygın cilt problemlerinde son derece etkili bir uygulamadır.

Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadar?

Altın iğne uygulamasının sonuçları uzun süre kalıcıdır. En az 2-6 seanstan oluşan protokoller uygulanması gerekir. Tek seans altın iğne uygulaması genç bir ciltte etkisini 3 ile 6 ay arasında devam ettirilebilir. Olgun ciltlerde bu süreler tek seans için daha kısadır. Uzun süre kalıcı sonuçlar için cilt uzmanlarımız tarafından oluşturulan planı takip etmek etkili olacaktır. 

İşlem Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülebilir?

Uygulamaya bağlı ortalama 24 saat süren hafif bir pembelik ve ödem oluşabilir. Rahatlıkla 1 gün sonra işlemi yaptıranlar sosyal hayatına dönebilir ve makyaj yapabilirler.

 

Kampanyalardan Haberdar olmak İçin şimdi kaydol